KORUYUCU HEKİMLİK

    

     Evlerimizde beslediğimiz evcil hayvanları çeşitli viral, bakteriyel ve paraziter hastalıklardan korumanın en pratik ve ekonomik yöntemi koruyucu veteriner hekimlik uygulamalarıdır.

     Bu uygulamalar; viral hastalıklara karşı spesifik aşı uygulamaları, iç ve dış paraziter enfestasyonlara karşı antiparaziter uygulamalar ve çeşitli çevre koşulları sebebi ile oluşabilecek bakteriyel hastalıklara karşı yapılan uygulamalar olarak basitçe özetleyebilirim.


     Yapılan uygulamaların başarılı olabilmesi için kullanılan materyallerin kaliteli olması ve gerekli hijyenik koşullarda yapılması gerekmektedir.
Biz Veteriner hekimlerin koruyucu hekimlik misyonlarını gerçekleştirebilmesi için siz evcil hayvan sahiplerinin gereğince bilinçlendirilmesi, yapılması gereken uygulamaların sizlere açık ve net bir şekilde anlatılması gerekmektedir. Bunun sonucunda sizlerin de evcil hayvan sahibi olarak hem hayvanınızın hem de sizin sağlığınız için Kliniğimizin size sunmuş olduğu Aşı programına riayet etmeniz gerekmektedir.


     Unutulmamalıdır ki koruyucu hekimliği gereği gibi yapılan evcil hayvanınız her açıdan daha kaliteli bir hayat süreceği gibi uzun vadede bu uygulamaları düzenli olarak yaptırıyor olmak sizin için çok daha ekonomik olacaktır.

 

 ÖZÖNER VETERİNER KLİNİĞİ BORNOVA İZMİR

          

 

                                 
Tüm Hakları Saklıdır 2011 ©
Adres: Sakarya Cad. No:34/2-D Bornova-İZMİR - 0.232.348 67 98